top of page
Orffdergi Logo-02.png

Orffdergi, Anadolu Orff-Schulwerk Derneği (ORFFDER) bünyesinde yılda iki defa dijital olarak yayımlanacak olan ve alan itibariyle tamamen Orff-Schulwerk - Elementer Müzik ve Hareket Pedagojisine odaklanan bir müzik eğitimi dergisidir. Orff-Schulwerk alanındaki temel literatürleri, güncel yayınları, ders planlama örneklerini ve dünyadaki Orff-Schulwerk ile ilgili gelişmeleri, eğitim ve öğrenim olanaklarını ve Orff-Schulwerk hakkında merak edilen daha bir çok ayrıntıyı kapsamına almaktadır.

Orffdergi’nin en önemli hedefi, Orff-Schulwerk hakkında dünya standartlarına uygun yayınlar paylaşarak alandaki Türkçe literatür ihtiyacını belirli bir düzeyde de olsa gidermek ve böylece alanın öğrenilmesine ve öğretilmesine katkı sunmaktır. Orffdergi´nin editörleri, kökleri eskilere dayanan bir ağacın dalları gibi, ağacın ilk filizlendiği andan bugüne kadar olan süreci yansıtmayı, bununla birlikte her an gelişmeyi ve güncel kalmayı temel ilke olarak benimsemiştir.

Orffdergi´de hem eskiye saygı duyarak hem de yeni çalışmalara kucak açarak belirlenen konu başlıkları ile her sayıda birbirinden farklı renkte ve zenginlikte içerikler yer alacaktır. Hedef kitlesi, Orff-Schulwerk ile ilgilenen müzik öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, öğrenciler ve de akademisyenlerdir.

ÜYELERE ÖZEL ÜCRETSİZ GÖRÜNTÜLE

bottom of page